biuro@ecoenergy.com.pl

+48 89 533 52 39

Polska

Prace wiertnicze

Nieodzownym elementem instalacji pompy ciepła gruntowej  jest wykonanie dolnego źródła ciepła. W przypadku zasilania pompy ciepła sondami pionowymi w postaci odwiertów, za pomocą urządzenia wiertniczego – wiertnicy, metodą płuczkową, wykonywany jest otwór wiertniczy, do którego wprowadzona jest sonda gruntowa w postaci kolektora w kształcie U-rury zakończonej głowicą.  Przestrzeń pomiędzy rurą a ścianką otworu jest zasypywana mieszanką żwiru z urobkiem powstałym po pracach wiertniczych.  Za pomocą kolektora, czynnik chłodniczy w postaci glikolu lub spirytusu, transferuje ciepło do wymiennika pomp ciepła.

Na każdym etapie wykonywania usług używamy tylko i wyłącznie produktów najwyższej jakości renomowanych producentów. Przy okazji odwiertów pod pompy ciepła korzystamy tylko i wyłącznie z gotowych kolektorów i studni rozdzielczych szwedzkiej firmy MuoviTech®, objętych 50-cio letnią pisemną gwarancją. Producent ten dostarcza kolektory o średnicy 40mm, tzw. Turbocollector® charakteryzujące się lepszym uzyskiem cieplnym z metra bieżącego odwiertu. Tego typu kolektory i studnie  trafiają na miejsce inwestycji prosto od producenta i w takiej formie trafiają do odwiertu co minimalizuje ryzyko uszkodzeń mechanicznych.

Dolne źródło ciepła

Nasz firma samodzielnie wykonuje wszelkie prace związane z dolnym źródłem ciepła, przy użyciu nowoczesnego sprzętu wiertniczego oraz doświadczonego i uprawnionego zespołu wiertników. Dzięki niedużym gabarytom sprzętu wiertniczego, posiadającego gumowy napęd gąsienicowy, co pozwala na swobodne poruszanie się po inwestycji bez wpływu na obecną już infrastrukturę typu kostka polbrukowa.  Jesteśmy więc w stanie zrealizować zlecenia praktycznie w każdym terenie, przy minimalnej ingerencji w działkę, zarówno na terenie budowy jak i w przypadku zagospodarowanego już podwórka czy ogrodu. Dysponujemy również nowoczesną minikoparką do wykonania połączeń poziomych oraz przyłączy wodno kanalizacyjnych czy własnego ujęcia wody oraz odwodnień budynków.

Poza pracami wykonawczymi firma Eco Energy kompletuje wszelkie wymagane prawem dokumenty takie jak projekt prac geologicznych, niezbędny przy wykonywania instalacji pozyskania ciepła z ziemi.

Przy współpracy z doświadczonym i cenionym geologiem nasze instalacje oparte o pompy ciepła działają z właściwą im sprawnością oraz zapewniają wieloletnią efektywną i niezawodna pracę urządzenia grzewczego.

odwierty pod pompy ciepła