serwis
polski русский

Infolinia: (89) 533 52 39

Pompy ciepła

Pompa ciepła alpha inno TecPompy ciepła to urządzenia, które pozwalają zamienić energię skumulowaną w ziemi, wodzie gruntowej, złożach skalnych czy powietrzu na ciepło, które możemy spożytkować w domu bądź budynku użytkowym. Podstawową i niezaprzeczalną zaletą tego rozwiązania jest proekologiczny trend, wykorzystanie energii, która znajduje się w naszym gruncie, brak emisji szkodliwych zanieczyszczeń. Krótko mówiąc POMPY CIEPŁA TO TANIE i EKOLOGICZNE ŹRÓDŁO ENERGI DLA TWOJEGO DOMU.

Energia, która skumulowana jest w ziemi pobierana jest poprzez czynnik roboczy, który cyrkuluje za pomocą wymiennika ciepła i przesyłany jest do pompy ciepła. Jeśli zachodzi potrzeba czynnik jest dodatkowo podgrzewany, a swoje ciepło przekazuje do systemu centralnego ogrzewania w pomieszczeniach domowych oraz wytwarzania ciepłej wody użytkowej.

Wszystkie te rozwiązanie są ekologiczne, praktycznie bezobsługowe i nie emitują zanieczyszczeń. Dzięki temu zyskujemy ogromny komfort użytkowania jak również najniższy koszt eksploatacji w stosunku do innych urządzeń grzewczych. Należy pamiętać, że tylko urządzenia renomowanych firm producenckich oraz wykonana fachowo i profesjonalnie instalacja zapewniają długoletnią i bezawaryjna pracę. Nasze prace związane z pompami ciepła wykonujemy w takich miastach jak Warszawa, Elbląg, Olsztyn, Toruń, Bydgoszcz, Gdańsk i innych w północno-wschodniej Polsce.

 

Sposoby dostarczania ciepła do systemu centralnego ogrzewania:

Sodna pionowa do pompy ciepła

Sonda pionowa - odwiert pionowy

Pobieranie energii z gruntu poprzez dolne źródło. Standardowo wykonuje się odwiert o głębokości 70-200m. W przygotowanym zamkniętym obiegu znajduje się niezamarzający nośnik np. glikol, który przekazuje ciepło do pompy ciepła, a następnie do systemu centralnego ogrzewania. Zaletą tego rozwiązania jest wysoka stabilność pracy w ciągu całego roku.
Dodatkową zaletą jest możliwość zastosowania tego rozwiązania w niemalże każdym miejscu, nawet w zagospodarowanym ogrodzie.

Poziomy wymiennik gruntowy do pompy ciepła

Ciepło z kolektora poziomego

Wymiennik umieszczony jest na stosunkowo dużej powierzchni poziomej działki/gruntu na głębokości 1,2-1,5m pod poziomem gruntu. Działa na podobnej zasadzie jak sonda pionowa czyli pobiera ciepło z gruntu z powierzchni proporcjonalnie dużej do zapotrzebowania na ciepło.
Takie rozwiązanie sprawdza się na działkach o dużej powierzchni, w żaden sposób nie przeszkadza roślinom np. w ogrodzie.

Pompy ciepła na bazie powietrza

Powietrzna pompa ciepła

W tym rozwiązaniu źródłem energii cieplnej jest powietrze pobierane z atmosfery lub wentylacji w budynku. Dzięki temu możemy znacznie zmniejszyć koszty przeznaczane na ogrzanie domu/budynku użytecznego oraz wody dla domowników. Zaleta tego rozwiązania jest całkowity brak ingerencji w otaczającą budynek działkę.

Energia cieplna z wody gruntowej

Energia cieplna z wody gruntowej

Ciepło pobierane jest za pomocą dwóch studni głębinowych znajdujących się na naszej działce.
Pompa głębinowa transferuje wodę ze studni zasilającej i przekazuje energię cieplną do pompy ciepła, następnie energia ta oddawana jest do studni chłonnej. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy uzyskać bardzo wysoką efektywność. Aby zastosować to rozwiązanie muszą być spełnione określone wymogi składu mineralnego wody i położenia wody gruntowej.

Wszystkie te rozwiązanie są ekologiczne, praktycznie bezobsługowe i nie emitują zanieczyszczeń. Dzięki temu zyskujemy ogromny komfort użytkowania jak również najniższy koszt eksploatacji w stosunku do innych urządzeń grzewczych. Należy pamiętać, że tylko urządzenia renomowanych firm producenckich oraz wykonana fachowo i profesjonalnie instalacja zapewniają długoletnią i bezawaryjna pracę.

 

Pomy ciepła - oferta

Video

Izolacja Cieplna - film

Certyfikaty

Certyfikat Eksperta
Certyfikat Eksperta

30-03-2009

Certyfikat Rzeczoznawcy
Certyfikat Rzeczoznawcy

Nr upr. 036/2009

Ekspert Rzeczoznawca
Ekspert Rzeczoznawca

Nr ew 036/2009

Certyfikat Dozorowy
Certyfikat Dozorowy

051/E/246

Gwarancja jakości
Gwarancja jakości

Galeria / Urządzenia

Galeria urządzeń