biuro@ecoenergy.com.pl

+48 89 533 52 39

Polska

Pompy ciepła

Obecnie pompy ciepła coraz bardziej zyskują na popularności przede wszystkim ze względu na ich bezkonkurencyjną funkcjonalność i ekonomiczność. Zauważalny jest wzrost instalacji opartych o pompy ciepła już na etapie projektowania. Dzięki temu rozwiązanie to staje się coraz bardziej powszechne i dostępne. Oczywiście wzrost popularności takiego rozwiązania grzewczego dotyczy nie tylko domów nowych, dopiero budowanych, czy też projektowanych, ale również możemy je zastosować w domach już zamieszkałych. Coraz więcej użytkowników rozważa zmianę tradycyjnych pieców czy kotłów na właśnie pompy ciepła.

Przyczyn takich rozważań jest kilka:

  1. Rosnące koszty tradycyjnych nośników energii takich jak: gaz, węgiel drzewo etc.

  2. Wysoka funkcjonalność i przystępna automatyka pomp, która działa bez ingerencji człowieka, grzeje i chłodzi podczas wyjazdów wakacyjnych czy służbowych

  3. Wieloletnia i niezawodna praca pomp ciepła

  4. Bezkonkurencyjna pod względem ekonomicznym eksploatacja urządzenia

  5. Brak potrzeby magazynowania nośnika energii – drzewa, węgla, pelletu etc.

  6. Obsługa urządzenia nie wymagająca praktycznie żadnych nakładów pracy poza obsługą panelu sterującego urządzenia

  7. Do montażu pompy ciepła potrzebujemy jedynie odpowiedniej instalacji elektrycznej

Są to tylko najważniejsze zalety pomp ciepła nie mniej jednak lista ta jest znacznie dłuższa.

Nasza firma oferujy  kompletne instalacje działające na bazie pomp ciepła, zarówno w nowobudowanych jak i już zamieszkałych domach. Oczywiście wybór dolnego źródła jest znacznie szerszy w przypadku nowych domów, ale w przypadku budynków już zamieszkałych mamy również do wyboru kilka rozwiązań: pompa ciepła glikolowa oparta o kolektor pionowy, pompa powietrzna.

Pompę powietrzną

Ten typ pompy można zamontować w każdym budynku, zarówno do ogrzewania jak i ciepłej wody użytkowej, jednak jej sprawność jest znacząco obniżona w sezonie zimowym, co niezbyt korzystnie przekłada się na bilans ekonomiczny takiego przedsięwzięcia. Dlatego też w budynkach modernizowanych najczęściej zastosowanie mają pompy  glikolowe/gruntowe we współpracy z sondą pionową, szczególnie w przypadku instalacji wewnętrznej opartej na grzejnikach. Dzięki temu, iż posiadamy wiertnicę z samodzielnym napędem gąsienicowym, możemy wykonywać usługi w każdym, nawet już zagospodarowanym terenie, czy ogrodzie. Kilka dni po zakończeniu przez naszą ekipę prac, praktycznie nie ma po nich śladu. Na chwilę obecną posiadamy kilkadziesiąt zrealizowanych inwestycji w domach zamieszkałych, dzięki czemu nasi inwestorzy uzyskują maksimum komfortu i minimum poniesionych kosztów z użytkowania pomp ciepła.