biuro@ecoenergy.com.pl

+48 89 533 52 39

Polska

Realizacje Olsztyn - pompy ciepła

Warsztat Samochodowy – Olsztyn, ul. Lubelska.

Inwestycja obejmuje wybudowanie nowego budynku warsztatu samochodowego na terenie Olsztyna. Nasz firma jest odpowiedzialna za wykonanie kompletnego systemu grzewczego wraz z klimatyzacją części biurowej oraz instalacji wodno kanalizacyjnej. Do obiektu dobrana została pompa ciepła o mocy grzewczej 16 kW. Urządzenie czerpie energię z gruntu za pośrednictwem sond gruntowych w postaci 4 odwiertów po 95 mb każdy. W tym przypadku pompa ciepła działa tylko na potrzeby systemu centralnego ogrzewania. Ponieważ w tego typu obiektach zapotrzebowanie na ciepłą wodę użytkową jest niewielkie zdecydowano o zamontowaniu przepływowego, elektrycznego podgrzewacza ciepłej wody użytkowej. Ponadto wykonana została instalacja kanalizacji z separatorem substancji ropopochodnych. Rozprowadzona została instalacja wodna wewnątrz budynku wraz z cyrkulacją ciepłej wody użytkowej. Poza tym cześć biurowa zostanie wyposażona w instalację klimatyzacji części biurowej budynku do osiągnięcia komfortowych temperatur latem.

Pompy ciepła realizacja Olsztyn
Pompy ciepła realizacja Olsztyn
Pompy ciepła realizacja Olsztyn
Pompy ciepła realizacja Olsztyn
 

Dom jednorodzinny parter za piętrem oraz użytkową ogrzewaną piwnicą.

Inwestycja składa się z zakupu i montażu pompy ciepła gruntowej o mocy 13,3 kW z wbudowanym zasobnikiem CWU ze stali nierdzewnej oraz buforem 300 litrów. Pompa ciepła zastąpiła stary kocioł na Pellet oraz pompę powietrzną do produkcji CWU. Jesienią zeszłego roku wywiercono 3 odwierty po 100 mb każdy i podłączono studnię 3 sekcyjną z rotametrami firmy Mouvitech®.

Właśnie zakończono instalację pompy ciepła oraz zmiękczacza wody. Instalacja została wypłukana i napełniona woda destylowaną, aby zachować jak najdłuższą żywotność zainstalowanych urządzeń. Zabieg ten miał również na celu osiągnięcie jak najwyższej sprawności montowanych urządzeń. Pompa ciepła została podłączona do Internetu, aby mieć stały dostęp do aktualnych danych płynących z pompy ciepła. Biorąc pod uwagę częste korzystania z kominka w obiekcie dodatkowo został zamontowany czujnik temperatury pokojowej zintegorany ze sterownikiem, co pozwala na kontrolę całego układu bez schodzenia do kotłowni.

Pompy ciepła w Olsztynie
Pompy ciepła realizacja Olsztyn