Menu Zamknij

O firmie

Eco Energy znajduje się wśród pierwszych firm w Polsce zajmujących się doborem i montażem pomp ciepła.

Firma Eco Energy rozpoczęła swoją działalność w 1998 roku i od początku zajmowała się instalacjami grzewczymi, chłodniczymi oraz wodno kanalizacyjnymi ze szczególnym naciskiem na pompy ciepła, jako przyszłościowe, ekologiczne oraz bezobsługowe urządzenia grzewcze. Jesteśmy pierwszą w regionie oraz jedną z pierwszych w Polsce profesjonalną firmą instalacyjną zajmującą się doborem, montażem oraz serwisem pomp ciepła wszelkiego typu wielu znakomitych europejskich i światowych liderów w tej dziedzinie. Na początku naszej działalności byliśmy małą firmą wykonawczą z personelem liczącym 3 osoby wykonującym instalacje dla prywatnych inwestorów na terenie Olsztyna i okolic. W tym czasie montaż 2-3 pomp ciepła rocznie było bardzo dobrym wynikiem biorąc pod uwagę innowacyjność technologii na rynku polskim oraz minimalne zainteresowanie Inwestorów. Z czasem zainteresowanie Inwestorów tematyką pomp ciepła rosło, a nasza działalność przybierała coraz większe rozmiary, zarówno pod względem zatrudnionego personelu, wykonywanych zleceń oraz doświadczeń, wynikających z ciągłego poszerzania wiedzy oraz zrealizowania coraz większej ilości inwestycji. Od samego początku kładliśmy szczególny nacisk na wysoką jakość wykonywanych usług przy zastosowaniu najlepszych dostępnych materiałów dostępnych na rynku co pozwoliło na pozyskanie grona zadowolonych z naszych usług Inwestorów.

Dynamiczny rozwój

Szczególnie dynamiczny rozwój firmy przypada na lata 2005-2007, kiedy to firma zmieniła swoją siedzibę, mieszczącą się przy ul. Towarowej 14 w Olsztynie. Pozwoliło to na stworzenie magazynu na materiały instalacyjne, biura obsługującego inwestycje oraz zaplecza dla pojazdów ekip monterskich. W tym czasie firma zatrudnia już 9 osób oraz poszerza obszar swojej działalności na całe województwo warmińsko mazurskie. Poszerzona została również oferta w zakresie proponowanych pomp ciepła. W tym czasie byliśmy zdecydowanym liderem w branży instalacyjnej w tematyce pomp ciepła w województwie, co w dalszym ciągu miało wpływ na dynamiczny rozwój firmy, pozyskiwanie kolejnych inwestycji w coraz to większych i bardziej prestiżowych obiektach prywatnych oraz użyteczności publicznej.

Siedziba firmy Eco Energy
Pompy ciepła w Olsztynie
Promotorzy odnawialnych źródeł energii

Kolejne lata funkcjonowania firmy przyniosły dalszy rozwój przedsiębiorstwa w zakresie ilości wykonywanych prac, poszerzania ilości zatrudnionych osób zarówno biurowych jak i wykonujących instalacje. Ciągłe kursy doszkalające w zakresie pomp ciepła, dolnych źródeł, zagadnień prawnych sprawiły, iż staliśmy się wyróżniającą się organizacją promującą rozwiązania odnawialnych źródeł energii wśród inwestorów prywatnych, jednostek samorządu terytorialnego czy przedsiębiorców.

Z czasem nasza praca stała się naszą pasją, która napędza nas do dalszego rozwoju w zakresie merytorycznym, technicznym czy najwyższych standardów obsługi Inwestorów zarówno przed w trakcie jak i po zakończeniu inwestycji co miało bezpośredni wpływ na poszerzenie się naszej oferty o kolejne typy i rodzaje pomp ciepła, rekuperatorów, systemów grzewczych oraz klimatyzacji.

Zwieńczeniem naszej pracy i wieloletnich sukcesów w branży instalacyjnej stał się zakup własnej nowej wiertnicy o napędzie samobieżnym wraz z całym zestawem do transportu, kompletem osprzętu wiertniczego zarówno do dolnych źródeł pompy ciepła jak i studni na wodę. Spowodowało to konieczność zatrudnienia profesjonalnej ekipy wiertniczej z uprawnieniami. Zakup własnej wiertnicy pozwolił na kompleksowe wykonywanie zleceń oraz zapewnienie naszym Inwestorom lepszej obsługi logistycznej za znacznie bardziej atrakcyjne wynagrodzenie.

Wspomniany okres, był najdynamiczniejszym, najbardziej owocnym oraz najlepszym okresem w historii firmy, który tak naprawdę trwa, aż do dzisiaj czego najlepszym odzwierciedleniem jest nowa siedziba firmy zlokalizowana w Łęgajnach przy ul. Topolowej 1 koło Barczewa. Nowy budynek zasilany pompą ciepła przez własne ujęcie wody ze studni oraz zastosowanie rekuperacji i klimatyzacji sprawia, że jesteśmy w stanie pokazać proponowane przez nas rozwiązania w trakcie ich pracy i przybliżyć Inwestorom stosowane przez nas rozwiązania technologiczne oraz zaprezentować konkretne modele. Oddanie nowego obiektu sprawia, iż jeszcze lepiej jesteśmy w stanie odpowiadać na potrzeby naszych klientów, dzięki rozbudowanemu zapleczu serwisowo magazynowemu.

Liczby o nas
ponad
500
zrealizowanych i pracujących instalacji
kadra
1
wykwalifikowanych pracowników
ponad
5
realizowanych inwestycji rocznie

Firma Eco Energy Sp. z o.o. współpracuje z najbardziej innowacyjnymi firmami wyróżniającymi się doskonałym wykorzystaniem najnowszych technologi z zakresu systemów grzewczych. Pompy ciepła oraz wszelkie inne elementy wchodzące w skład instalacji grzewczej są zaprojektowane z myślą o ekologii i wykorzystaniu odnawialnych źródeł energii.

W chwili obecnej jesteśmy w czołówce firm w branży pomp ciepła w Polsce. Montujemy oraz serwisujemy kilkunastu producentów urządzeń takich jak m.in: IVT, Alpha Ino Tec, Dimplex, CTC, Gebwell, Buderus, Junkers, Vallox, Komfovent, Mitsubishi, Ostberg, Samsung, Salus. Możemy poszczycić się ponad 1000 zrealizowanych i pracujących instalacji z pompami ciepła na terenie Mazowsza, Podlasia, Warmi i Mazur oraz Pomorza. Zatrudniamy 25 osób wykwalifikowanego personelu i realizujemy około 80 inwestycji rocznie związanych z pompami ciepła w obiektach mieszkalnych, sportowych, sakralnych i użyteczności publicznej. Wszelkie pracy wykonujemy sami bez podwykonawców, a dzięki naszemu doświadczeniu jesteśmy w stanie zrealizować niemal każde zlecenie na terenie centralnej, północnej oraz północno wschodniej Polski.

Zapraszamy do współpracy!