Menu Zamknij

Pompa ciepła Warszawa

Miasto stołeczne Warszawa jest miejscem, w którym od ponad 10 lat nasza firma z powodzeniem realizuje inwestycje oparte na nowoczesnych systemach grzewczych, jakimi są pompy ciepła. W tym czasie zostało oddanych wiele instalacji z pompami ciepła z dolnym źródłem w postaci odwiertów. Proponowane przez naszą firmę urządzenia znalazły szeroką paletę odbiorców, a po wielu latach ich użytkowania również dużą satysfakcję z ekonomiczności i bezawaryjności.

Dlaczego warto wybrać pompy ciepła od Eco Energy?

Warto zaznaczyć, że pompy ciepła stanowiły jedynie część realizowanych przez nas prac. Ponadto wykonywane były kompletne systemy grzewcze, wentylacyjne oraz wod.-kan. Dzięki wykorzystaniu darmowego chłodu dostarczanego poprzez odwierty inwestorzy mogą się cieszyć niemalże darmowym systemem chłodzenia realizowanym przez systemy płaszczyznowe lub/i wentylacyjne.

Każdego roku na terenie Warszawy liczba realizowanych przez naszą firmę inwestycji systematycznie wzrasta, co jasno wskazuje, że proponowane przez nas systemy instalacyjne są wykonywane w sposób fachowy i rzetelny.

Pompa ciepła oraz odwiert stanowią najbardziej efektywny duet w przypadku grzania CO/CWU oraz chłodzenia.

Zalety alternatywnych urządzeń grzewczych

Warszawa jest największym miastem w Polsce - zarówno pod względem powierzchni, jak i liczby mieszkańców. W tak dużym skupisku emisje spalin mają coraz większe znaczenie – nadmiar zanieczyszczeń w powietrzu bezpośrednio pogarsza jakość życia. W nowych inwestycjach oraz przy renowacjach już istniejących budynków coraz częściej pojawiają się odnawialne źródła energii, które w mniejszym lub większym stopniu przejmując również ogrzewanie.

Zalety odnawialnych źródeł energii

W pompy ciepła warto zainwestować z wielu powodów. Do ich największych zalet należy zaliczyć przede wszystkim:

- zmniejszenie kosztów ogrzewania oraz chłodzenia pomieszczeń,
- bezawaryjność,
- poprawne funkcjonowanie bez potrzeby ingerencji człowieka,
- bezemisyjność,
- dużą kompatybilność z panelami fotowoltaicznymi.

Za wyborem odnawialnych źródeł energii jako metody ogrzewania budynku przemawia znacznie więcej korzyści niż tylko ich ekologiczność. Warto rozważyć takie rozwiązanie również ze względu na niskie koszty – po montażu urządzenia będzie można cieszyć się długimi latami nieprzerwanej pracy bez ustawicznego serwisowania.

Rodzaje pomp ciepła

Systemy ogrzewania oparte na pompie ciepła mogą przyjmować różne formy w zależności od ich położenia. Jednym z popularniejszych wyborów jest instalacja gruntowa – daje ona bowiem największą trwałość i długowieczność urządzenia. Nasza firma specjalizuje się nie tylko w montażu, lecz także w wykonywaniu odwiertów pod ten rodzaj systemów. Instalacje niejednokrotnie realizowaliśmy na terenie Warszawy lub miast ościennych.

Na rynku dostępne są również modele wodne. Cechuje je bardzo wysoka wydajność energetyczna, jednak wymagają one stałego dostępu do płynącej wody oraz generują wyższe koszty zasilania. Systemy powietrzne z kolei są atrakcyjne ze względu na niższe ceny urządzeń - najczęściej jednak są wykorzystywane w hybrydowych modelach, gdzie działają obok innych urządzeń grzewczych lub zostały połączone z innego rodzaju pompą ciepła - na przykład gruntową.

pompa ciepła Warszawa

Partnerzy

Masz pytanie?
Skontaktuj się z nami!

Eco Energy Sp. z o.o.
Łęgajny, ul. Topolowa 1
11-010 Łęgajny

Zadzwoń do nas:
+48 502 20 40 60

Napisz e-mail:
biuro@ecoenergy.com.pl