Menu Zamknij

Pompa ciepła Olsztyn

Olsztyn jest jednym z najpiękniej położonych polskich miast. W jego otoczeniu znajduje się kilkanaście jezior i lasy. Dynamiczny rozwój miasta, będącego znaczącym ośrodkiem gospodarczym, kulturalnym i edukacyjnym sprawia, że stale rośnie jego atrakcyjność jako miejsca do osiedlenia się.

Olsztyn może się pochwalić również jednym z najwyższych wskaźników czystości powietrza, co ma istotny wpływ na wybór tego miasta do zamieszkania i budowy domu. Nowe inwestycje muszą spełniać wymogi ochrony środowiska, a jednocześnie koszty ich eksploatacji powinny być niewysokie. Dlatego warto postawić na nowoczesne systemy grzewcze. Takim rozwiązaniem jest pompa ciepła. Jest to system bazujący na energii odnawialnej – z gruntu, wody lub powietrza.

Gruntowe pompy ciepła są najtrwalsze i najbardziej niezależne od zewnętrznych warunków atmosferycznych. Do ich instalacji muszą zostać wykonane głębokie odwierty w gruncie, stanowiącym dolne źródło ciepła. Ich liczba zależy od mocy pompy ciepła, a ta z kolei od wielkości (powierzchni, kubatury) i sposobu ocieplenia budynku. Ważna jest też liczba osób, które będą w nim mieszkać. Jeden odwiert może mieć głębokość nawet powyżej 100 metrów.

Pompa ciepła Olsztyn

Pompa ciepła to nie tylko system ogrzewający pomieszczenia i wodę użytkową. Większość pomp posiada również funkcję chłodzenia, która doskonale zdaje egzamin w sezonie letnim. Decydując się na pompę ciepła można starać się o wsparcie finansowe na jej zakup i instalację w ramach programów dotacyjnych, będących w gestii samorządów terytorialnych.

W Olsztynie i okolicach instalacje wykonuje się w różnych obiektach: mieszkalnych jedno- i wielorodzinnych, użyteczności publicznej, hotelach, gospodarstwach agroturystycznych, itp.

Partnerzy

Masz pytanie?
Skontaktuj się z nami!

Eco Energy Sp. z o.o.
Łęgajny, ul. Topolowa 1
11-010 Łęgajny

Zadzwoń do nas:
+48 502 20 40 60

Napisz e-mail:
biuro@ecoenergy.com.pl