Menu Zamknij

Pompa ciepła Olecko

Olecko położone jest na wschodzie województwa warmińsko-mazurskiego, tuż przy granicy województwa podlaskiego, pomiędzy Krainą Wielkich Jezior Mazurskich a Pojezierzem Suwalsko-Augustowskim. Miasto leży nad jeziorem Oleckim Wielkim i rzeką Legą.

Obecny rozwój Olecka następuje w kierunku turystycznym, handlowym, ale także przemysłowym. Modernizowane są obiekty istniejące, np. siedziba Nadleśnictwa Olecko, budowane nowe, jak Park Handlowy czy budynek Powiatowego Inspektoratu Weterynarii. Powstają także budynki mieszkalne w zabudowie jedno- i wielorodzinnej.

W związku z tym, biorąc pod uwagę turystyczny charakter miasta i bliskie sąsiedztwo Puszczy Boreckiej, zamieszkałej przez unikatowe gatunki flory i fauny, warto postawić na ekologiczne systemy ogrzewania, bazujące na odnawialnych źródłach energii. Jednym z nich są pompy ciepła. Spośród kilku ich rodzajów najbardziej efektywna i najtańsza w eksploatacji jest gruntowa pompa ciepła.

Pompa ciepła Olecko

Źródłem dolnym jest tu ziemia, w której wykonywane są odwierty, a w nich umieszczane są kolektory. Jeden odwiert ma głębokość od kilkudziesięciu do ponad stu metrów. Gruntową pompę ciepła można zainstalować w każdych warunkach.

Energia, zgromadzona przez kolektory, jest następnie odprowadzana do pompy znajdującej się wewnątrz obiektu. Ta rozprowadza ciepło po pomieszczeniach i ogrzewa wodę użytkową. W sezonie letnim działa odwrotnie – gromadzi ciepło z pomieszczeń i odprowadza je do gruntu. Taki system grzewczy jest tani w eksploatacji, a inwestycja zwraca się bardzo szybko. Na 1 kW energii pobranej generuje 4 kW własnej.

Przy założeniu instalacji pompy ciepła nie ma potrzeby budowy komina, gdyż w tym systemie grzewczym nie występuje proces spalania i nie ma emisji do atmosfery szkodliwych substancji. Nie ma też potrzeby przeznaczania osobnego pomieszczenia na kotłownię. Pompa ciepła działa bezobsługowo i może pracować bezawaryjnie nawet 25 lat.

Partnerzy

Masz pytanie?
Skontaktuj się z nami!

Eco Energy Sp. z o.o.
Łęgajny, ul. Topolowa 1
11-010 Łęgajny

Zadzwoń do nas:
+48 502 20 40 60

Napisz e-mail:
biuro@ecoenergy.com.pl