Menu Zamknij

Pompa ciepła Iława

Iława to około trzydziestotysięczne miasto, położone nad najdłuższym polskim jeziorem (27,5 km) – Jeziorakiem i nad rzekami Iławką i Tynwałdem, u zbiegu trzech krain historycznych – Pomezanii, Prus Górnych i Powiśla. Na Jezioraku znajduje się największa w Polsce wyspa śródlądowa – Wielka Żuława, należąca do Iławy i mająca z nią stałe połączenie promowe. Na wyspie istniał krzyżacki gródek obronny, a obecnie znajdują się tam ośrodki wypoczynkowe.

Iława leży na terenie tzw. Zielonych Płuc Polski. Jest to obszar o najczystszym powietrzu i najbardziej różnorodnych formach przyrodniczych. Miasto otaczają rezerwaty przyrody i parki krajobrazowe, w tym rezerwat Jezioro Jasne o przejrzystości wody do 15 metrów.

Pompa ciepła Iława

Iława jest też prężnym ośrodkiem kulturalnym. Odbywa się tam najstarszy festiwal jazzu tradycyjnego w Europie – Old Jazz Meeting „Złota Tarka”, Fama Rock Festival, Letnie Impresje Teatralne czy Międzynarodowy Festiwal Muzyki Klasycznej „Viva Musica”. Oprócz tego w mieście funkcjonuje  przemysł (zakłady przemysłu ziemniaczanego, tartaki, przemysł młynarski, itp.).

W ciągu ostatnich 30 lat w mieście rozwinęło się budownictwo mieszkaniowe, stale powstają nowe domy i osiedla, budowane są też nowe obiekty publiczne. Ekologiczny charakter okolicy skłania ku wyposażaniu ich w nowoczesne systemy grzewcze, zgodne z tendencją odchodzenia od paliw stałych i zasadami ochrony środowiska. Warunki te spełniają pompy ciepła. Spośród nich najbardziej efektywna i najtrwalsza jest gruntowa pompa ciepła.

Do jej zainstalowania wykonuje się odwierty w gruncie, który stanowi dolne źródło ciepła. W każdy odwiert wpuszczany jest kolektor, gromadzący energię i przekazujący ją do pompy, która ogrzewa budynek i wodę użytkową. Eksploatacja jest wyjątkowo tania, ekologiczna, bezobsługowa i bezawaryjna – pompa może działać bezproblemowo nawet 25 lat. Nie wymaga budowy komina ani kotłowni, gdyż nie zachodzi proces spalania. W sezonie letnim pompa ciepła działa jak klimatyzator, chłodząc pomieszczenia.

Partnerzy

Masz pytanie?
Skontaktuj się z nami!

Eco Energy Sp. z o.o.
Łęgajny, ul. Topolowa 1
11-010 Łęgajny

Zadzwoń do nas:
+48 502 20 40 60

Napisz e-mail:
biuro@ecoenergy.com.pl