Menu Zamknij

Pompa ciepła Gdańsk

Gdańsk, będący częścią aglomeracji Trójmiasta i usytuowany nad Zatoką Gdańską, stanowi popularne miejsce wśród turystów oraz świetną lokalizację do pracy i zamieszkania. Ciągły rozwój Gdańska, Gdyni i Sopotu sprawia, że jest to atrakcyjne miejsce do inwestycji. Coraz popularniejsze stają się eko-osiedla wyposażone w pompy ciepła, do których instalacji wykonuje się odwierty. Takie rozwiązania sprawiają, iż inwestorzy redukują do minimum koszty eksploatacji nieruchomości pod względem ogrzewania pomieszczeń i wody.

Nie tylko ogrzewanie - wszechstronność odnawialnych źródeł energii

Ponadto dzięki temu, że odwiert stanowi dolne źródło ciepła, możliwe jest wykorzystanie chłodu zmagazynowanego w gruncie do obniżenia temperatury w pomieszczeniach przy minimalnych kosztach inwestycyjnych i eksploatacyjnych. Co również bardzo istotne, pompa ciepła w parze z odwiertami stanowi najbardziej ekologiczne źródło ogrzewania rynku.

Nowoczesne systemy ogrzewania dla mieszkańców Gdańska i okolic

Obecnie nasza firma realizuje kilkanaście inwestycji na terenie Gdańska i całego województwa pomorskiego. Zrealizowane instalacje znalazły swoje zastosowanie zarówno w domach jednorodzinnych, jak i pensjonatach oraz budynkach prywatnych przedsiębiorstw. W większości inwestycji funkcjonuje pompa ciepła wraz z odwiertem, ale stosowane są również systemy powietrzne typu monoblock.

Pompa ciepła to jako inwestycja w nowoczesność

Troskę o środowisko staramy się wprowadzać do coraz szerszego wachlarza sfer naszego życia. Znajduje ona swoje odbicie już nie tylko w wyborach odzieżowych czy spożywczych - również podczas inwestowania w dom lub mieszkanie coraz chętniej wybieramy czyste, niskoemisyjne metody ogrzewania. Pompa gruntowa w odwiercie połączona z fotowoltaiką pozwala pobór energii zredukować niemal do zera.

Wysokie oszczędności dzięki pompom ciepła

Odnawialne źródła energii to nie tylko ekologia, ale i znaczna oszczędność. Pompy ciepła kojarzą się przede wszystkim z domami jednorodzinnymi i działaniami na mniejszą skalę, jednak odpowiednie rozwiązania mogą umożliwić zastosowanie ich również w firmach. Nowoczesne technologie odwiertowe pozwalają sięgnąć nawet na głębokość 100 metrów, co pozwala zainstalować większe, bardziej wydajne urządzenia grzewcze. Takie rozwiązania są atrakcyjną ofertą dla przedsiębiorstw, takich jak hotele czy sanatoria, gdzie ze względu na zużycie energii, redukcja kosztów może wprowadzić wysokie kwoty do comiesięcznego budżetu.

pompa ciepła Gdańsk

Partnerzy

Masz pytanie?
Skontaktuj się z nami!

Eco Energy Sp. z o.o.
Łęgajny, ul. Topolowa 1
11-010 Łęgajny

Zadzwoń do nas:
+48 502 20 40 60

Napisz e-mail:
biuro@ecoenergy.com.pl