Menu Zamknij

Pompa ciepła Giżycko

Giżycko, liczące około 30 tys. mieszkańców miasto w województwie warmińsko-mazurskim, położone jest na Mazurach, w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich, nad jeziorami Kisajno i Niegocin. Założone zostało przez Krzyżaków w XIV wieku. Do dziś częściowo dotrwał zamek, obecnie zaadaptowany na hotel. Prawa miejskie miasto otrzymało w 1612 roku. Obecnie jest siedzibą gminy wiejskiej Giżycko i powiatu giżyckiego.

Częściowo znajduje się na Obszarze Chronionego Krajobrazu Krainy Wielkich Jezior.

Miasto zostało włączone w granice państwa polskiego po II wojnie światowej. Obecnie pełni funkcję prężnego ośrodka turystycznego, zwłaszcza żeglarskiego. Mieści się tu stocznia remontowa żeglugi śródlądowej, rozwija się budownictwo jachtowe. Ponadto funkcjonuje przemysł spożywczy i oświetleniowy. W obiektach po dawnych Zakładach Rybnych ma się mieścić fabryka materiałów polerskich. Rozwija się też budownictwo mieszkaniowe. Powstają nowe apartamentowce, ale również domy jednorodzinne.

Pompa ciepła Giżycko

Status miasta turystycznego, jak również jego częściowe położenie w obszarze chronionego krajobrazu, skłania do zastosowania ekologicznych rozwiązań grzewczych. Najbardziej wydajnym i najtańszym w eksploatacji jest gruntowa pompa ciepła. Można ją zainstalować w każdych warunkach i w każdego rodzaju obiekcie.

Do zainstalowania gruntowej pompy ciepła wykonuje się odwierty w ziemi, która stanowi dolne źródło energii. Jest ona kumulowana przez umieszczone w odwiertach kolektory. Jeden odwiert może mieć głębokość od kilkudziesięciu do ponad stu metrów. Z kolektorów ciepło przesyłane jest do pompy wewnątrz budynku, która rozprowadza je po pomieszczeniach i ogrzewa wodę użytkową. W sezonie letnim pompa ciepła może działać jak klimatyzator.

Zastosowanie pompy ciepła nie wymaga wykonywania komina w budynku ani urządzania kotłowni, gdyż nie zachodzi tu proces spalania. Nie ma zatem emisji do atmosfery spalin, toksycznych gazów ani pyłów. Ten system grzewczy jest bezpieczny, działa bezobsługowo i bezawaryjnie nawet przez 25 lat.

Partnerzy

Masz pytanie?
Skontaktuj się z nami!

Eco Energy Sp. z o.o.
Łęgajny, ul. Topolowa 1
11-010 Łęgajny

Zadzwoń do nas:
+48 502 20 40 60

Napisz e-mail:
biuro@ecoenergy.com.pl