Menu Zamknij

Pompa ciepła Biskupiec

Niespełna jedenastotysięczny Biskupiec położony jest na Warmii nad rzeką Dymer, w powiecie olsztyńskim. Od południa miasto otaczają wody jeziora Kraksy. Biskupiec powstał pod koniec XIV wieku, początkowo jako strażnica trasy Warszawa – Królewiec.

Obecnie w mieście funkcjonuje przemysł odzieżowy, drzewny i spożywczy. Na terenie gminy, w Fitowie, powstaje duży obiekt energetyczny, który ma bazować na źródłach odnawialnych. Gmina objęta jest Programem Czyste Powietrze, polegającym na redukcji, a docelowo eliminowaniu tradycyjnych systemów ogrzewania piecami na paliwa stałe.

Projekt ten uwzględnia możliwość ubiegania się o dotacje na wymianę tradycyjnych systemów grzewczych na pompy ciepła, a także na instalację tych pomp w obiektach nowopowstających.

Pompa ciepła Biskupiec

Najbardziej opłacalna jest gruntowa pompa ciepła. Dla jej funkcjonowania niezbędne są głębokie odwierty w ziemi, która stanowi tzw. dolne źródło energii. Każdy odwiert mieści w sobie kolektor ciepła, które następnie przesyłane jest do pompy ciepła wewnątrz budynku. Urządzenie ogrzewa pomieszczenia i wodę użytkową, a latem pełni funkcję klimatyzatora.

Pompa ciepła jest urządzeniem bezobsługowym, bezawaryjnym i bardzo tanim w eksploatacji. Ze względu na brak procesu spalania nie wymaga budowania komina ani urządzania kotłowni w budynku. Jest więc systemem ekologicznym – nie emituje trujących gazów ani pyłów do powietrza. Inwestycja zwraca się bardzo szybko; na 1 kW energii pobranej z konwencjonalnego źródła generuje 4 kW energii ze źródła odnawialnego.

Partnerzy

Masz pytanie?
Skontaktuj się z nami!

Eco Energy Sp. z o.o.
Łęgajny, ul. Topolowa 1
11-010 Łęgajny

Zadzwoń do nas:
+48 502 20 40 60

Napisz e-mail:
biuro@ecoenergy.com.pl