Menu Zamknij

Pompa ciepła Pisz

Pisz jest dwudziestotysięcznym miastem w województwie warmińsko-mazurskim. Położone jest nad jeziorem Roś i rzeką Pisą w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich. Otoczone jest Puszczą Piską, na terenie której znajdują się liczne rezerwaty przyrody. Na terenie gminy Pisz, będącej największą w Polsce pod względem powierzchni, znajduje się dwie trzecie jeziora Śniardwy – również największego w Polsce.

To mazurskie miasto rozwinęło się, głównie ze względu na swoje położenie, jako doskonałe miejsce dla miłośników sportów wodnych. Dzięki funduszom unijnym zrealizowano wiele inwestycji na potrzeby turystyki, w tym przeprowadzono prace modernizacyjne kąpieliska przy jeziorze Roś, rozbudowano bazę noclegową – hotele, pensjonaty i pola namiotowe, powstały też liczne gospodarstwa agroturystyczne. Miasto przez cały czas stawia na rozwój turystyki, stanowiącej jedno z głównych źródeł przychodów.

Pompa ciepła Pisz

Baza noclegowa musi jednak odpowiadać oczekiwaniom gości i spełniać wymogi postanowień i zarządzeń dotyczących ochrony środowiska; tym bardziej, że otoczenie miasta stanowią rezerwaty przyrody, zamieszkałe przez rzadkie niekiedy gatunki flory i fauny. Dlatego modernizacja istniejących obiektów i budowa nowych powinna uwzględniać nowoczesne systemy grzewcze.

Takim systemem jest pompa ciepła, zwłaszcza gruntowa, którą można wdrożyć w każdych warunkach. Do instalacji gruntowej pompy ciepła konieczne są głębokie odwierty w ziemi, która stanowi dolne źródło energii. Jeden odwiert może mieć głębokość od kilkudziesięciu do ponad stu metrów. Wykonuje się kilka odwiertów. W każdym z nich umieszcza się kolektor gromadzący ciepło, przesyłane następnie do pompy ciepła w budynku, która ogrzewa wnętrze i wodę użytkową.

Pompa ciepła jest ekologicznym systemem grzewczym, w którym nie zachodzi proces spalania, nie są zatem emitowane do atmosfery szkodliwe gazy i pył. System ten nie potrzebuje też komina ani pomieszczenia na kotłownię. Jest bardzo tani w eksploatacji, szybko się zwraca, działa bezobsługowo i bezawaryjnie nawet przez 25 lat.

Partnerzy

Masz pytanie?
Skontaktuj się z nami!

Eco Energy Sp. z o.o.
Łęgajny, ul. Topolowa 1
11-010 Łęgajny

Zadzwoń do nas:
+48 502 20 40 60

Napisz e-mail:
biuro@ecoenergy.com.pl