error code: 1010
Menu Zamknij

Pompa ciepła Wielbark

Wielbark jest jednym z najmniejszych polskich miast, liczy około 3 tys. mieszkańców. Położony jest w województwie warmińsko-mazurskim, w południowej części Mazur, przy ujściu rzeki Sawicy do Omulwi.

Wielbark przyciąga inwestorów. Jedną z największych inwestycji jest zakład produkcyjny giganta z branży meblarskiej. Powstał również nowoczesny tartak, a także zakład przetwórstwa ślimaków – polskiego hitu eksportowego do Francji.

Nowe inwestycje to nowe miejsca pracy, a co za tym idzie – nowe mieszkania i domy. Warto, aby nowoczesne obiekty były wyposażone w równie nowoczesne systemy grzewcze, jakimi są pompy ciepła, bazujące na odnawialnych źródłach energii. Najbardziej efektywne i najtańsze w eksploatacji są pompy gruntowe.

Pompa ciepła Wielbark

Gruntowa pompa ciepła może być zainstalowana w dowolnych warunkach. Do jej instalacji wykonywane są głębokie odwierty w ziemi, która stanowi źródło ciepła. Jeden odwiert może mieć głębokość od kilkudziesięciu do ponad stu metrów, a zazwyczaj wykonuje się ich kilka – zależnie od mocy urządzenia. W odwiertach umieszczane są kolektory ciepła, przesyłanego następnie do pompy w budynku. Tam następuje rozprowadzenie ciepła do pomieszczeń i ogrzewana jest woda użytkowa.

W lecie, podczas upałów, pompa ciepła może funkcjonować jako klimatyzator.

Rozwiązanie to nie wymaga budowy komina ani urządzania kotłowni, ponieważ nie zachodzi tu proces spalania. Jest to więc system ekologiczny, ponieważ nie emituje do atmosfery jakichkolwiek szkodliwych gazów i pyłów. Jest to również system bezpieczny i bezobsługowy, a także trwały – może bezawaryjnie pracować nawet 25 lat.

Partnerzy

Masz pytanie?
Skontaktuj się z nami!

Eco Energy Sp. z o.o.
Łęgajny, ul. Topolowa 1
11-010 Łęgajny

Zadzwoń do nas:
+48 502 20 40 60

Napisz e-mail:
biuro@ecoenergy.com.pl