Menu Zamknij

Pompa ciepła Morąg

Morąg to niewielkie miasto, położone na Pojezierzu Iławskim, w niedalekiej odległości od Elbląga, Ostródy i Olsztyna, nad jeziorem Skiertąg i Rozlewiskiem Morąskim. Nieopodal znajduje się też jezioro Narie.

Historia Morąga sięga początków XIII wieku. W ciągu stuleci powstała osada, a następnie miasto wraz z infrastrukturą. Do dziś przetrwały fragmenty murów obronnych i zamku krzyżackiego, gotycki kościół św. Piotra i Pawła, również gotycki ratusz i barokowy pałac Dohnów, w którym obecnie znajduje się oddział Muzeum Warmii i Mazur.

Nie tylko zabytki, ale i otoczenie miasta czynią je atrakcyjnym turystycznie. Rozlewisko Morąskie jest siedliskiem wielu unikatowych gatunków ptaków, które można obserwować z wież widokowych. Pod Morągiem, we wsi Kretowiny nad jeziorem Narie, usytuowano wiele obiektów dla turystów. W mieście i jego pobliżu stale rozwija się baza noclegowa.

Mając to na uwadze, warto rozważyć zainstalowanie w nowopowstających obiektach pompy ciepła jako nowoczesnego, ekologicznego i taniego w eksploatacji rozwiązania grzewczego. Można również wymienić tradycyjne ogrzewanie w istniejących już budynkach, zgodnie z obecnymi zaleceniami odchodzenia od paliw stałych.

Pompa ciepła Morąg

Najbardziej efektywna jest gruntowa pompa ciepła, na potrzeby której wykonywane są głębokie odwierty, w których umieszcza się kolektory. Jeden odwiert może mieć głębokość nawet 100 i więcej metrów. Pompa ciepła pracuje bezobsługowo i bezawaryjnie nawet do 25 lat. Ogrzewa pomieszczenia i wodę użytkową, w sezonie letnim działa jak klimatyzator, a koszty jej eksploatacji są znikome. Inwestycja zwraca się zatem w krótkim czasie.

Partnerzy

Masz pytanie?
Skontaktuj się z nami!

Eco Energy Sp. z o.o.
Łęgajny, ul. Topolowa 1
11-010 Łęgajny

Zadzwoń do nas:
+48 502 20 40 60

Napisz e-mail:
biuro@ecoenergy.com.pl