Menu Zamknij

Pompa ciepła Orzysz

Orzysz to niewielkie (niespełna 6 tys. mieszkańców) miasto w województwie warmińsko-mazurskim w powiecie piskim, pomiędzy jeziorami Sajno i Orzysz. W mieście odbywają się konsultacje społeczne wokół nowego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w obrębach geodezyjnych Pianki, Grądy, Aleksandrowo – w gminie Orzysz. Plan obejmuje m.in. zabudowę mieszkaniową jednorodzinną, zabudowę zagrodową, budowę dróg publicznych, infrastruktury i zalesienia. W dokumentacji uwzględniono oddziaływanie inwestycji na środowisko naturalne, w tym szatę roślinną, świat zwierzęcy, zbiorniki wodne i wody gruntowe.

Jest to doskonały moment na podjęcie decyzji o wdrożeniu w nowopowstających obiektach nowoczesnych, ekologicznych systemów grzewczych. Są nimi pompy ciepła, których istnieje kilka rodzajów. Gruntowa pompa ciepła jest rozwiązaniem, które nadaje się do zainstalowania w każdych warunkach i w każdym obiekcie.

Pompa ciepła Orzysz

Do instalacji gruntowej pompy ciepła niezbędne są odwierty w gruncie, który stanowi dolne źródło ciepła. Jeden odwiert może mieć głębokość od kilkudziesięciu do ponad stu metrów. W każdym z nich umieszcza się kolektor, który gromadzi energię, przesyłaną następnie do pompy znajdującej się w obiekcie. Tam urządzenie rozprowadza ciepło po pomieszczeniach i ogrzewa wodę użytkową. Latem działa jak klimatyzator.

Decydując się na to rozwiązanie inwestor nie musi zlecać projektu i wykonania komina, nie ma też potrzeby przeznaczania oddzielnego pomieszczenia na kotłownię, bowiem w tym systemie grzewczym nie występuje proces spalania. Jest to zatem rozwiązanie ekologiczne, gdyż nie emituje żadnych szkodliwych substancji do atmosfery. Jest tanie w eksploatacji, szybko się zwraca, funkcjonuje bezobsługowo i bezawaryjnie nawet przez 25 lat.

Partnerzy

Masz pytanie?
Skontaktuj się z nami!

Eco Energy Sp. z o.o.
Łęgajny, ul. Topolowa 1
11-010 Łęgajny

Zadzwoń do nas:
+48 502 20 40 60

Napisz e-mail:
biuro@ecoenergy.com.pl