Menu Zamknij

Pompa ciepła Elbląg

Elbląg to ponad stutysięczne miasto w woj. warmińsko-mazurskim. Jest ważnym ośrodkiem  gospodarczym, położonym nad rzeką o tej samej nazwie. Prężnie rozwijające się miasto przyciąga coraz więcej nowych mieszkańców, którzy wiążą z nim swoje życie zawodowe.

W Elblągu powstaje wiele nowych inwestycji, w których upatruje się szansę dla rozwoju portu morskiego i powstania wielu nowych miejsc pracy. W konsekwencji szerokie perspektywy otwierają się przed budownictwem mieszkaniowym.

W tej sytuacji warto zastanowić się nad nowoczesnym systemem ogrzewania obiektów. Rozwiązaniem na miarę XXI wieku są pompy ciepła. Takie systemy grzewcze mają wiele zalet: nie trzeba doprowadzać do działki przewodów gazowych, przeznaczać osobnego pomieszczenia na kotłownię, budować komina. W pracy systemu nie zachodzi proces spalania, zatem rozwiązanie to jest ekologiczne, a nade wszystko bezpieczne.

Najwyższą opłacalność ma gruntowa pompa ciepła – około 400 proc. Oznacza to, że na każdy 1 kW energii pobranej przypadają 4 kW energii generowanej.

Pompa ciepła Elbląg

Do instalacji pompy gruntowej wykonuje się odwierty, których głębokość zależy od wielu czynników i ustalana jest indywidualnie. Umieszcza się w nich kolektory. Odwiert może mieć głębokość 100 i więcej metrów. Ciepło pobrane z gruntu ogrzewa budynek i wodę użytkową. W okresie upałów proces ten może zostać odwrócony – pompa ciepła działa jak klimatyzator.

Pompa ciepła może działać bezobsługowo i bezawaryjnie nawet 25 lat. Rozwiązanie to można zastosować we wszelkich rodzajach obiektów – mieszkalnych, biurowych, hotelowych i gospodarczych.

Partnerzy

Masz pytanie?
Skontaktuj się z nami!

Eco Energy Sp. z o.o.
Łęgajny, ul. Topolowa 1
11-010 Łęgajny

Zadzwoń do nas:
+48 502 20 40 60

Napisz e-mail:
biuro@ecoenergy.com.pl