Menu Zamknij

Pompa ciepła Szczytno

Szczytno położone jest na południu Mazur, na granicy Pojezierza Olsztyńskiego i Pojezierza Mrągowskiego, nad jeziorami Długim i Domowym Małym. Jest siedzibą gminy miejskiej Szczytno. Około roku 1350 Krzyżacy zbudowali w mieście zamek, którego ruiny istnieją do dziś; obecnie rewitalizowane, stają się dodatkową atrakcją turystyczną.

Od momentu wejścia Polski do struktur Unii Europejskiej Szczytno dynamicznie się rozwija. Powstało wiele nowych obiektów, w tym wielorodzinny budynek mieszkalny przy ul. Łomżyńskiej i osiedle Villa Natura. Zmodernizowano budynek Nadleśnictwa Szczytno, rozbudowuje się stacja uzdatniania wody. Rozwija się też budownictwo jednorodzinne.

W tych warunkach warto postawić na nowoczesny system ogrzewania, który jest tani w eksploatacji i przyjazny dla środowiska. Jest to pompa ciepła – system bazujący na odnawialnych źródłach energii. Jednym z takich źródeł jest grunt. Gruntowe pompy ciepła można instalować w każdych warunkach.

Pompa ciepła Szczytno

Przy ich instalacji wykonywane są odwierty w głąb ziemi, a jeden odwiert ma od kilkudziesięciu nawet do ponad stu metrów. Zwykle wykonuje się ich kilka, w zależności od zapotrzebowania na energię. W każdym z nich umieszczany jest kolektor, który gromadzi ciepło pobrane z gruntu i przesyła je do pompy ciepła w budynku. Tam ciepło rozprowadzane jest po pomieszczeniach, urządzenie ogrzewa też wodę użytkową.

Brak procesu spalania w tym systemie sprawia, że na etapie budowy nie ma potrzeby wykonywania komina ani przeznaczania osobnego pomieszczenia na kotłownię. Gruntowa pompa ciepła jest systemem niezwykle efektywnym i szybko zwracającym się – na 1 kW pobranej energii, wytworzonej ze źródeł konwencjonalnych, generowane są 4 kW energii ze źródła odnawialnego (gruntu). W sezonie letnim pompa działa jak klimatyzator, oddając ciepło z pomieszczeń z powrotem do gruntu. W ten sposób może funkcjonować bezawaryjnie i bezobsługowo nawet 25 lat.

Partnerzy

Masz pytanie?
Skontaktuj się z nami!

Eco Energy Sp. z o.o.
Łęgajny, ul. Topolowa 1
11-010 Łęgajny

Zadzwoń do nas:
+48 502 20 40 60

Napisz e-mail:
biuro@ecoenergy.com.pl