Menu Zamknij

Pompa ciepła Kolno

Kolno jest małym (10,5 tys. mieszkańców) miastem na Mazowszu, w województwie podlaskim, w odległości około 30 km od Łomży. Kolno korzysta z dotacji europejskich na realizację projektu „Przygotowanie terenów pod inwestycje z zakresu produkcji i nowoczesnych usług w Kolnie”, w ramach programu „Rozwój Polski Wschodniej”. W mieście funkcjonuje przemysł lekki – głównie spożywczy i odzieżowy, a także paszowy. Rozwija się budownictwo mieszkaniowe jedno- i wielorodzinne, modernizowane są starsze obiekty.

Budowa nowoczesnych domów mieszkalnych i obiektów użytkowych wiąże się z ich nowoczesnym ogrzewaniem. Takim są pompy ciepła – systemy grzewcze bazujące na odnawialnych źródłach energii. Najlepiej sprawdzają się pompy gruntowe, które można instalować w dowolnych warunkach zewnętrznych.

Pompa ciepła Kolno

Gruntowa pompa ciepła pobiera energię z ziemi. W tym celu wykonywane są odwierty, w których umieszcza się kolektory, gromadzące ciepło z gruntu. Jeden odwiert ma głębokość od kilkudziesięciu do nawet ponad stu metrów. Zwykle wykonuje się ich kilka, w zależności od mocy urządzenia. Zgromadzone ciepło przesyłane jest do pompy w budynku, gdzie jest rozprowadzane po pomieszczeniach i ogrzewa wodę użytkową. W czasie upałów pompa ciepła działa jak klimatyzator.

Ogrzewanie za pomocą pompy ciepła nie generuje toksycznych gazów ani pyłów, bowiem nie zachodzi tu proces spalania. Jest to więc ekologiczny system grzewczy, do tego bardzo tani w eksploatacji i szybko zwracający się. Gruntowa pompa ciepła jest bardzo trwała, może pracować bezawaryjnie nawet 25 lat. Jest też systemem bezpiecznym i bezobsługowym.

Partnerzy

Masz pytanie?
Skontaktuj się z nami!

Eco Energy Sp. z o.o.
Łęgajny, ul. Topolowa 1
11-010 Łęgajny

Zadzwoń do nas:
+48 502 20 40 60

Napisz e-mail:
biuro@ecoenergy.com.pl