Menu Zamknij

Pompa ciepła Ostróda

Ostróda to niewielkie mazurskie miasto na Pojezierzu Iławskim, położone nad jeziorem Drwęckim i rzeką Drwęcą. Ta jest połączona z Zalewem Wiślanym poprzez Kanał Elbląski, wybudowany w latach 1852-1860 według projektu inżyniera Jakuba Steenke. Kanał ten stanowi unikatowe w skali światowej rozwiązanie techniczne, polegające na wybudowaniu dwóch śluz i pięciu pochylni, które statki pokonują na wózkach.

Funkcjonuje on do dziś, stanowiąc niemałą atrakcję turystyczną.

Rzeka Drwęca znana jest jako jedna z najczystszych rzek w Polsce. Corocznie wpływają do niej bałtyckie łososie i trocie dla odbycia tarła. W rzece tej można też spotkać atrakcyjną dla wędkarzy jedyną drapieżną rybę z rodziny karpiowatych – bolenia. Drwęca jest też największym polskim rezerwatem ichtiologicznym.

Okolica przyciąga turystów powyższymi atrakcjami, przez co rośnie zapotrzebowanie na miejsca noclegowe. Powstają gospodarstwa agroturystyczne, hotele i pensjonaty z nowoczesnym wyposażeniem. Zgodnie z zasadą odchodzenia od tradycyjnych systemów ogrzewania paliwami stałymi, wszelkie nowopowstające i remontowane obiekty warto wyposażyć w nowoczesne systemy grzewcze – pompy ciepła.

Pompa ciepła Ostróda

Pompa ciepła może pobierać energię m.in. z gruntu. W tym celu wykonuje się odwierty, w których umieszcza się kolektory, kumulujące ciepło z gruntu i przesyłające je do urządzenia. Jeden odwiert może mieć głębokość od kilkudziesięciu do stu i więcej metrów. Pompa ciepła ogrzewa pomieszczenia i wodę użytkową, a w upały działa jak klimatyzator, oddając ciepło do gruntu.

Rozwiązanie to jest bardzo tanie w eksploatacji, nie wymaga obsługi i napraw, a w obiekcie nie trzeba budować komina ani kotłowni. Brak spalania sprawia, że jest to system ekologiczny, nadający się do użytkowania w nieskażonym środowisku.

Partnerzy

Masz pytanie?
Skontaktuj się z nami!

Eco Energy Sp. z o.o.
Łęgajny, ul. Topolowa 1
11-010 Łęgajny

Zadzwoń do nas:
+48 502 20 40 60

Napisz e-mail:
biuro@ecoenergy.com.pl