Menu Zamknij

Pompa ciepła Braniewo

Braniewo jest małym miastem, położonym nad rzeką Pasłęką, w odległości zaledwie 6 km od granicy z rosyjskim Obwodem Kaliningradzkim. Jest to najstarsze miasto Warmii, powstałe około 1240 roku, jako pierwsza siedziba biskupów warmińskich i kapituły warmińskiej.

Braniewo jest ważnym węzłem komunikacyjnym – kolejowym i drogowym, a także ośrodkiem turystycznym. W ramach projektu o nazwie „Pętla Żuławska – rozwój turystyki wodnej” na rzece Pasłęce wybudowano przystań żeglarską, umożliwiającą cumowanie w mieście łodzi i jachtów o niewielkich rozmiarach.

W związku z dynamicznym rozwojem miasta przybywa miejsc pracy i pracowników, którzy decydują się tu pozostać na stałe. Rozwija się więc także budownictwo mieszkaniowe wraz z infrastrukturą. Jednocześnie odchodzi się od tradycyjnych systemów grzewczych, bazujących na paliwie stałym.

W tej sytuacji optymalnym rozwiązaniem są pompy ciepła. Systemy te nadają się do ogrzewania zarówno pomieszczeń, jak i wody użytkowej we wszystkich typach obiektów.

Pompa ciepła Braniewo

Najbardziej efektywna jest gruntowa pompa ciepła, która czerpie ciepło z gruntu. W tym celu wykonywane są odwierty, w których umieszcza się kolektory. Jeden odwiert może mieć głębokość od kilkudziesięciu do ponad stu metrów, w zależności od warunków i parametrów danego miejsca.

Pompy ciepła są bardzo tanie w eksploatacji – na 1 kW pobranej energii generowane są 4 kW. Systemy działają bezobsługowo i bezawaryjnie nawet przez 25 lat, a w sezonie letnim spełniają funkcje klimatyzatorów.

Partnerzy

Masz pytanie?
Skontaktuj się z nami!

Eco Energy Sp. z o.o.
Łęgajny, ul. Topolowa 1
11-010 Łęgajny

Zadzwoń do nas:
+48 502 20 40 60

Napisz e-mail:
biuro@ecoenergy.com.pl