Menu Zamknij

Pompa ciepła Lidzbark Warmiński

Lidzbark Warmiński znajduje się w odległości 45 km od Olsztyna i liczy 16 tys. mieszkańców. Jest ważnym ośrodkiem przemysłu mleczarskiego, ponadto dynamicznie rozwija się jako ośrodek turystyczny i kulturalny.

W mieście stale wzrasta zapotrzebowanie na miejsca noclegowe. W związku z tym warto zwrócić uwagę na nowoczesne systemy grzewcze, sprawdzające się w nowobudowanych obiektach, ale także w remontowanych pod kątem odchodzenia od tradycyjnych metod ogrzewania za pomocą pieców na paliwa stałe. Takimi systemami są pompy ciepła.

Najbardziej wydajna i opłacalna jest gruntowa pompa ciepła, którą można zainstalować w każdych warunkach. Jedynym wymogiem, bezwzględnie koniecznym dla funkcjonowania gruntowej pompy ciepła, są głębokie odwierty, w których umieszcza się kolektory. Czerpią one energię z ziemi, stanowiącej dolne źródło ciepła.

Pompa ciepła Lidzbark Warmiński

Następnie energia ta przesyłana jest do pompy wewnątrz budynku, a ta ogrzewa pomieszczenia i wodę użytkową. Jeden odwiert może mieć głębokość od kilkudziesięciu do ponad stu metrów, a ich liczba zależy od zapotrzebowania na energię, wielkości i przeznaczenia obiektu oraz liczby zamieszkałych w nim osób.

Brak procesu spalania jest główną zaletą pompy ciepła. Dzięki korzystaniu z odnawialnego źródła energii w systemie tym nie dochodzi do emisji szkodliwych gazów i pyłów do atmosfery, poza tym nie ma potrzeby budowy komina ani przeznaczania oddzielnego pomieszczenia na kotłownię. Pompa ciepła jest urządzeniem tanim w eksploatacji, działającym bezobsługowo i bezawaryjnie nawet przez 25 lat. Latem może pełnić funkcję klimatyzatora.

Partnerzy

Masz pytanie?
Skontaktuj się z nami!

Eco Energy Sp. z o.o.
Łęgajny, ul. Topolowa 1
11-010 Łęgajny

Zadzwoń do nas:
+48 502 20 40 60

Napisz e-mail:
biuro@ecoenergy.com.pl