Menu Zamknij

Pompa ciepła Nowe Miasto Lubawskie

Nowe Miasto Lubawskie to dziesięciotysięczne miasto nad rzeką Drwecą, położone w ziemi lubawskiej, będącej lewobrzeżną częścią historycznej ziemi chełmińskiej. Lokację miejską uzyskało w 1325 roku. Jest typowym miastem usługowym dla rolnictwa – ponad 60 proc. jego obszaru administracyjnego stanowią użytki rolne. Mieści się tu również przemysł, w tym fabryka mebli i fabryka materiałów budowlanych.

Przez miasto przebiega Szlak Grunwaldzki, będący turystycznym szlakiem samochodowym o długości 283 km, rozpoczynający się i kończący w Olsztynie.

Rozwój turystyki skutkuje koniecznością stałego poszerzania bazy noclegowej. W okolicy powstają też gospodarstwa agroturystyczne dla osób lubiących wypoczynek połączony z wiejskim stylem życia. Stopniowe odchodzenie od tradycyjnych metod ogrzewania za pomocą paliw stałych sprawia, że inwestorzy rozważają wdrożenie innych, nowoczesnych systemów grzewczych.

Jednym z nich są pompy ciepła. Działają one na bazie odnawialnych źródeł energii – gruntu, wody i powietrza. Najbardziej wydajne i efektywne są pompy gruntowe. Można je instalować w każdych warunkach i w każdym obiekcie - mieszkalnym bądź użytkowym.

Pompa ciepła Nowe Miasto Lubawskie

Gruntowa pompa ciepła ogrzewa powierzchnię i wodę użytkową energią, która pobierana jest z gruntu za pomocą kolektorów. Do ich umieszczenia niezbędne są odwierty, które wykonuje się na dużych głębokościach. Jeden odwiert może sięgać nawet poniżej stu metrów w głąb.

System jest wyjątkowo tani w eksploatacji; pobierając 1 kW energii konwencjonalnej generuje 4 kW energii z gruntu, zatem inwestycja zwraca się bardzo szybko. Pompa ciepła jest urządzeniem bardzo trwałym, może pracować bezobsługowo i bezawaryjnie nawet 25 lat. W sezonie letnim działa jak klimatyzator – oddaje pobrane z pomieszczeń ciepło do gruntu. Opcję taką ma większość modeli pomp.

Partnerzy

Masz pytanie?
Skontaktuj się z nami!

Eco Energy Sp. z o.o.
Łęgajny, ul. Topolowa 1
11-010 Łęgajny

Zadzwoń do nas:
+48 502 20 40 60

Napisz e-mail:
biuro@ecoenergy.com.pl