Menu Zamknij

Pompa ciepła Mława

Mława jest miastem położonym w północnej części województwa mazowieckiego, bezpośrednio przy granicy z województwem warmińsko-mazurskim. Jest siedzibą powiatu mławskiego.

Miasto od zakończenia wojny intensywnie się rozwijało, a rozwój ten przyspieszył jeszcze bardziej po dokonaniu przemian ustrojowych i wejściu Polski do Unii Europejskiej. W Mławie znajduje się m.in. zakład produkcyjny, wytwarzający telewizory i urządzenia mobilne, jest też ubojnia i przetwórnia drobiu oraz mniejsze zakłady rzemieślnicze.

Miasto prowadzi kampanię społeczną „Zamieszkaj w Mławie”, wspieraną przez znane osoby. Rozwija się budownictwo mieszkaniowe wielo- i jednorodzinne. Warto zatem zaproponować nowoczesne rozwiązania grzewcze. Takimi są pompy ciepła, zwłaszcza gruntowe, które można instalować w każdych warunkach.

Pompa ciepła Mława

Gruntowa pompa ciepła funkcjonuje na bazie energii ze źródła odnawialnego, jakim jest ziemia. Wykonuje się w niej odwierty, w których osadza się kolektory. Jeden odwiert może mieć głębokość od kilkudziesięciu do ponad stu metrów. Najczęściej wykonuje się ich kilka, w zależności od mocy pompy ciepła. Energia przesyłana jest z kolektorów do urządzenia w budynku, a następnie ogrzewa pomieszczenia i wodę użytkową. W okresie letnim pompa ciepła może działać jako klimatyzator.

Jest to ekologiczny system grzewczy – nie zachodzi tu proces spalania, nie ma więc emisji do atmosfery szkodliwych gazów i pyłu. Nie ma w związku z tym konieczności budowy komina ani wydzielania osobnego pomieszczenia na kotłownię. Pompa ciepła działa bezobsługowo, jest bardzo tania w eksploatacji i szybko się zwraca. Może pracować bezawaryjnie nawet 25 lat.

Partnerzy

Masz pytanie?
Skontaktuj się z nami!

Eco Energy Sp. z o.o.
Łęgajny, ul. Topolowa 1
11-010 Łęgajny

Zadzwoń do nas:
+48 502 20 40 60

Napisz e-mail:
biuro@ecoenergy.com.pl