Menu Zamknij

Pompa ciepła Mrągowo

Położone w województwie warmińsko-mazurskim Mrągowo jest miastem obecnie najbardziej znanym z dorocznego Pikniku Country, choć jest prężnie rozwijającym się ośrodkiem gospodarczym i kulturalnym. Jest to zasługą m.in. utworzenia na obszarze miasta w 2004 roku podstrefy Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, dzięki której powstało wiele nowych inwestycji. Zapewniły one miejsca pracy, ale również przełożyły się na rozwój budownictwa mieszkaniowego i zwiększenie obrotów innych przedsiębiorstw w Mrągowie i całym regionie.

Miasto leży nad jeziorem Czos na terenie Mazurskiego Parku Krajobrazowego i jest otoczone rezerwatami przyrody. To jedna z najważniejszych przesłanek wprowadzenia w obiektach zlokalizowanych w okolicy ekologicznego systemu ogrzewania, nie emitującego szkodliwych substancji do atmosfery.

Pompa ciepła Mrągowo

Takim systemem jest gruntowa pompa ciepła. Nie zachodzi tu proces spalania, ponieważ energia pochodzi z ziemi – źródła odnawialnego. Do gromadzenia ciepła wykonywane są odwierty, w których umieszcza się kolektory. Ich liczba zależy od mocy samego urządzenia, wielkości obiektu, liczby mieszkańców, itp. Jeden odwiert może mieć od kilkudziesięciu do ponad stu metrów głębokości. Zgromadzona energia przekazywana jest do pompy ciepła, która ogrzewa pomieszczenia i wodę użytkową w obiekcie. W okresie letnim urządzenie może spełniać funkcję klimatyzatora.

Brak procesu spalania powoduje, że już w fazie budowy obiektu można zaoszczędzić – nie jest konieczna budowa komina ani urządzania kotłowni. Pompa ciepła to bardzo tania w eksploatacji i szybko zwracająca się inwestycja; na 1 kW energii pobranej 4 kW są generowane. System może działać bezobsługowo i bezawaryjnie nawet 25 lat.

Partnerzy

Masz pytanie?
Skontaktuj się z nami!

Eco Energy Sp. z o.o.
Łęgajny, ul. Topolowa 1
11-010 Łęgajny

Zadzwoń do nas:
+48 502 20 40 60

Napisz e-mail:
biuro@ecoenergy.com.pl