Menu Zamknij

Pompa ciepła Węgorzewo

Węgorzewo, niewielkie miasto liczące około 11,5 tys. mieszkańców, położone jest w województwie warmińsko-mazurskim tuż przy granicy z Obwodem Kaliningradzkim Federacji Rosyjskiej. Jest jednym z miast leżących nad jeziorem Mamry – drugim co do wielkości w Polsce, oraz na obu brzegach wypływającej z niego rzeki Węgorapy, łączącej się na terenie Rosji z rzeką Instrucz, tworząc uchodzącą do Zalewu Wiślanego Pregołę.

Miasto nastawione jest głównie na usługi turystyczne i dysponuje obszarami pod zabudowę obiektami usługowo-produkcyjnymi. Na terenie gminy Węgorzewo znajduje się strefa wydzielona pod tę działalność, a inwestorzy mają zapewnione zwolnienie z podatku w ramach tworzenia nowych miejsc pracy w obiektach hotelowych.

Dla inwestorów z pewnością dobrym rozwiązaniem będzie również możliwość skorzystania z dotacji na wyposażenie nowobudowanych obiektów w nowoczesne systemy grzewcze – pompy ciepła. Najbardziej efektywna jest gruntowa pompa ciepła, na potrzeby której wykonywane są odwierty w ziemi, stanowiącej odnawialne źródło energii.

Pompa ciepła Węgorzewo

Jeden odwiert może mieć głębokość od kilkudziesięciu do ponad stu metrów. W każdym z nich umieszczony jest kolektor. Liczba odwiertów zależy od mocy urządzenia, zazwyczaj wykonuje się ich kilka. Kolektory gromadzą energię z ziemi, następnie energia ta przesyłana jest do pompy wewnątrz budynku, gdzie ogrzewane są pomieszczenia i woda użytkowa. W okresie letnim pompa ciepła pełni funkcję klimatyzatora.

Przyjazność pompy ciepła dla środowiska polega na braku procesu spalania, a więc nie ma emisji do atmosfery szkodliwych substancji. Przy tym rozwiązaniu nie ma potrzeby budowania komina ani urządzania kotłowni. Ponadto na 1 kW energii pobranej, 4 kW są generowane. Ten system grzewczy jest tani w eksploatacji, działa bezobsługowo i bezawaryjnie nawet przez 25 lat.

Partnerzy

Masz pytanie?
Skontaktuj się z nami!

Eco Energy Sp. z o.o.
Łęgajny, ul. Topolowa 1
11-010 Łęgajny

Zadzwoń do nas:
+48 502 20 40 60

Napisz e-mail:
biuro@ecoenergy.com.pl