Menu Zamknij

Pompa ciepła Dobre Miasto

Dobre Miasto położone jest nad rzeką Łyną. Od Olsztyna dzieli je odległość około 25 km. Obecnie wchodzi w skład aglomeracji miejskiej stolicy województwa warmińsko-mazurskiego. Liczy niewiele ponad 10 tys. mieszkańców. Okupowane było przez Krzyżaków i Szwedów, w okresie zaborów znajdowało się w Prusach. W granicach Polski znalazło się po 1945 roku. Zostało odbudowane ze zniszczeń i rozbudowane, powstały zakłady produkcyjne, w tym fabryka maszyn rolniczych.

Po wejściu Polski do Unii Europejskiej nastąpił dynamiczny rozwój miasta. Obecnie w planach jest szereg nowych inwestycji, w tym rozbudowa fabryki mebli, budowa przedszkola publicznego, a także przewidziana jest rewitalizacja zabytkowych kamienic przy ul. Sowińskiego.

Zarówno nowe inwestycje, jak i obiekty remontowane warto wyposażyć w nowoczesne systemy grzewcze, zgodne z tendencją odchodzenia od metod tradycyjnych, bazujących na paliwach stałych.

Pompa ciepła Dobre Miasto

Takimi nowoczesnymi systemami są pompy ciepła. Mają one różną moc, w zależności od powierzchni i kubatury obiektu, jego przeznaczenia, liczby mieszkańców, itp. Najtrwalsze i najbardziej wydajne są gruntowe pompy ciepła.

Pompa ciepła pobiera energię z ziemi, w której uprzednio wykonywane są odwierty. Mają one różną głębokość, w zależności od wielu czynników. Jeden odwiert może być głęboki na kilkadziesiąt, a nawet sto metrów.

W odwiertach umieszcza się kolektory, gromadzące energię, która jest następnie przesyłana do pompy wewnątrz obiektu. Tam następuje rozprowadzenie ciepła po pomieszczeniach i ogrzewanie wody użytkowej.

Przy tym systemie grzewczym nie zachodzi proces spalania, dlatego nie jest wymagana budowa komina ani kotłowni. Jest to więc system przyjazny środowisku, nie generuje spalin ani pyłu i nie emituje szkodliwych gazów do atmosfery. W okresie letnim pełni funkcję klimatyzatora.

Inwestycja szybko się zwraca, jest tania w eksploatacji, może działać bezobsługowo i bezawaryjnie nawet przez 25 lat.

Partnerzy

Masz pytanie?
Skontaktuj się z nami!

Eco Energy Sp. z o.o.
Łęgajny, ul. Topolowa 1
11-010 Łęgajny

Zadzwoń do nas:
+48 502 20 40 60

Napisz e-mail:
biuro@ecoenergy.com.pl