Menu Zamknij

Pompa ciepła Kętrzyn

Kętrzyn to dawne miasto krzyżackie i pruskie, założone w 1329 roku. Położone jest na Mazurach, w odległości kilkunastu kilometrów od granic Warmii i około 30 km od granicy z Federacją Rosyjską. W granicach państwa polskiego znalazło się po zakończeniu II wojny światowej.

Pod miastem, we wsi Gierłoż, znajduje się słynny Wilczy Szaniec – otoczony lasem kompleks bunkrów, zbudowany jako kwatera polowa Adolfa Hitlera, obecnie najbardziej znana atrakcja turystyczna tego miejsca.

Współczesny Kętrzyn jest niespełna trzydziestotysięcznym miastem, siedzibą powiatu kętrzyńskiego. Działa w nim przemysł lekki, głównie spożywczy, a także oświetleniowy i odzieżowy.

Pompa ciepła Kętrzyn

W mieście budownictwo mieszkaniowe rozwija się dość powoli, natomiast obiekty starsze wymagają okresowych remontów, w tym również kapitalnych, połączonych z wymianą ogrzewania. W czasach, kiedy szczególny nacisk kładzie się na ochronę środowiska, warto w miejsce tradycyjnych systemów grzewczych wdrażać nowe, bazujące na odnawialnych źródłach energii. Takimi są pompy ciepła, a wśród nich najbardziej wydajna, najtrwalsza i najtańsza w eksploatacji gruntowa pompa ciepła.

Do instalacji systemu wykonywane są odwierty. Ich głębokość zależy od szeregu czynników zewnętrznych, a także od sprzętu i możliwości technicznych wykonawcy. Jeden odwiert może mieć głębokość od kilkudziesięciu do stu i więcej metrów. W odwiertach umieszczane są kolektory, które gromadzą energię z gruntu, przesyłają ją do pompy ciepła, a ta rozprowadza ciepło po pomieszczeniach i ogrzewa wodę użytkową.
Ten ekologiczny system grzewczy nie generuje szkodliwych gazów ani pyłu, gdyż nie zachodzi tu proces spalania. Dlatego nie ma potrzeby budowania komina ani przeznaczania osobnego pomieszczenia na kotłownię.

Ponadto pompa ciepła w okresie letnim może spełniać funkcję klimatyzatora, pobierając ciepłe powietrze z pomieszczeń i odprowadzając je do gruntu.
Inwestycja zwraca się szybko, działa bezobsługowo i przy normalnej eksploatacji nie wymaga napraw nawet przez 25 lat.

Partnerzy

Masz pytanie?
Skontaktuj się z nami!

Eco Energy Sp. z o.o.
Łęgajny, ul. Topolowa 1
11-010 Łęgajny

Zadzwoń do nas:
+48 502 20 40 60

Napisz e-mail:
biuro@ecoenergy.com.pl