Menu Zamknij

Pompa ciepła Lubawa

Lubawa to małe miasto (10 tys. mieszkańców), położone w powiecie iławskim, w województwie warmińsko-mazurskim. Lokowane zostało w latach 1245-1260 jako prywatne miasto duchowne. Prawa miejskie otrzymało na początku XIV wieku.

Z czasów najdawniejszych pozostały resztki murów obronnych, których budowa oceniana jest na XIV wiek, a także kościół farny p.w. Świętej Anny z roku 1330. Zabytkowymi obiektami są również domy mieszkalne z XIII wieku (stare miasto).

Obecnie Lubawa jest miastem skupiającym głównie działalność usługową dla rolnictwa; ponad 80 proc. obszaru administracyjnego stanowią użytki rolne. W mieście działa również przemysł meblarski i szklarski.

W Lubawie i okolicach znajduje się kilkanaście gospodarstw agroturystycznych i wciąż przybywa nowych. Agroturystyka wiąże się z ekologią, a ta ma obecnie priorytetowe znaczenie, zwłaszcza w aspekcie budownictwa i systemów grzewczych.

Pompa ciepła Lubawa

Systemem przyjaznym środowisku są z pewnością pompy ciepła, które sprawdzają się w każdym obiekcie, zarówno mieszkalnym, jak i gospodarczym oraz użyteczności publicznej.

Pod względem wydajności i efektywności najlepiej sprawdza się gruntowa pompa ciepła, możliwa do zainstalowania w każdych warunkach. Dolnym źródłem ciepła jest grunt, w którym wykonuje się odwierty, a w nich umieszcza się kolektory. Jeden odwiert może mieć od kilkudziesięciu nawet do ponad stu metrów głębokości. Pobrane z gruntu ciepło przesyłane jest do pompy, która ogrzewa pomieszczenia i wodę użytkową.

Pompa ciepła jest rozwiązaniem bardzo tanim w eksploatacji. Z powodu braku procesu spalania nie generuje spalin i szkodliwych gazów, a budynek nie wymaga komina i kotłowni. System działa bezobsługowo i bezawaryjnie nawet przez 25 lat. W sezonie letnim spełnia funkcję klimatyzatora.

Partnerzy

Masz pytanie?
Skontaktuj się z nami!

Eco Energy Sp. z o.o.
Łęgajny, ul. Topolowa 1
11-010 Łęgajny

Zadzwoń do nas:
+48 502 20 40 60

Napisz e-mail:
biuro@ecoenergy.com.pl