Menu Zamknij

Pompa ciepła Pieniężno

Pieniężno jest osadą z długą historią, która otrzymała prawa miejskie na przełomie XIII i XIV wieku. Pierwotnie nosiło nazwę Melzak (niem. Mehlsack). Położone jest w powiecie braniewskim na Warmii, nad rzeką Wałszą.

Niemal wszystkie zabytki Pieniężna ogromnie ucierpiały pod koniec II wojny światowej, zniszczone zostało około 90 proc. zabudowy miasta. Pieniężno stale się rozwijało od 1973 roku, w którym odzyskało pełnię praw miejskich. Wybudowano tu wodociąg, kanalizację i elektrownię na rzece Wałszy, miasto zostało zgazyfikowane. Wraz z rozwojem gospodarczym rozwija się również budownictwo mieszkaniowe.

Nowoczesne mieszkania i domy jednorodzinne powinny być wyposażone w równie nowoczesne systemy grzewcze. Takimi są bez wątpienia pompy ciepła. Są ich trzy główne typy – gruntowe, wodne i powietrzne. Najbardziej efektywne i wydajne są gruntowe, mogące działać bezobsługowo i bezawaryjnie nawet przez 25 lat.

Pompa ciepła Pieniężno

Gruntowa pompa ciepła pobiera energię z ziemi, w której wykonuje się głębokie odwierty, a w nich umieszcza kolektory, gromadzące ciepło, następnie przesyłane do pompy w budynku. Ogrzewa ona pomieszczenia i wodę użytkową. Zwykle wykonuje się kilka odwiertów, w zależności od parametrów miejsca. Jeden odwiert może mieć głębokość od kilkudziesięciu do ponad stu metrów.

Pompy ciepła są systemami przyjaznymi środowisku. Nie zachodzi w nich proces spalania, w związku z tym nie powstają szkodliwe gazy i spaliny. Nie ma zatem konieczności budowy komina ani przeznaczania osobnego pomieszczenia na kotłownię. System jest niezwykle tani w eksploatacji, inwestycja zwraca się bardzo szybko.

Większość pomp ciepła ma opcję funkcjonowania w sezonie letnim jako klimatyzatory; pobierają one ciepło z wnętrza budynku i oddają je do gruntu.

Partnerzy

Masz pytanie?
Skontaktuj się z nami!

Eco Energy Sp. z o.o.
Łęgajny, ul. Topolowa 1
11-010 Łęgajny

Zadzwoń do nas:
+48 502 20 40 60

Napisz e-mail:
biuro@ecoenergy.com.pl