Menu Zamknij

Thermia iTec Eco – nowa, powietrzna pompa ciepła!

Thermia iTec Eco to powietrzna pompa ciepła wyposażona w technologię inwerterową. Sprężarka sterowana falownikiem dostosowuje wydajność w sposób ciągły, w zależności od aktualnego zapotrzebowania. Dzięki temu nie zużywa więcej energii niż jest to konieczne, co z kolei przekłada się na dalsze obniżenie rachunków.

Energia słoneczna pobierana jest z powietrza zewnętrznego, a następnie wykorzystywana do ogrzewania ciepłej wody użytkowej oraz wodnych systemów centralnego ogrzewania, co gwarantuje efektywne oszczędności energii nawet w temperaturach do -25°C. Dzięki wyjątkowej konstrukcji akustycznej, urządzenie charakteryzuje się bardzo niskim poziomem hałasu. Funkcja chłodzenia zapewnia przyjemny klimat wewnątrz budynku, również w najgorętszym okresie roku.

Dzięki iTec Eco możesz nie tylko zaoszczędzić energię i pieniądze, ale również zadbać o środowisko. Pompa ciepła iTec Eco wykorzystuje czynnik chłodniczy R32, który jest bardziej przyjazny dla środowiska niż inne stosowane obecnie czynniki chłodnicze. iTec Eco zapewnia zapewnia wysoki komfort ciepłej wody użytkowej dając do 23%* więcej ciepłej wody niż jej poprzednik.

Dzięki wysokiej efektywności sezonowej, iTec Eco pozwala zmniejszyć zużycie energii nawet o 75%. iTec Eco jest dostępny w czterech zakresach mocy grzewczej: 5 kW (230V), 8 kW (230V/400V), 12 kW (400V) oraz 16 kW (400V). Składa się on z dwóch części: pompy ciepła czyli modułu zewnętrznego oraz modułu wewnętrznego. Do wyboru jest pięć wersji jednostki wewnętrznej wyposażonej w różne funkcje.